ZAPALENIE GRUCZOŁÓW BARTHOLINA

Gruczoły Bartholina ulegają często zakażeniu rzeżączkowemu i to zarówno w przebiegu procesu ostrego, jak przewlekłego, przy czym zapalny proces obejmuje zazwyczaj oba gruczoły. Nie zawsze dochodzi do ich zropienia, Czasami o toczącym się w ich obrębie procesie zapalnym świadczy wlko zaczerwienienie ujścia ich przewodów, wyglądające jak małe, czerwone plamki.

W przypadkach ostrych warga duża i mała po stronie chorej obrzękają, powiększają się i stają się bolesne. Chora nie może chodzić i z konieczności pozostaje w łóżku. Ciepłota ciała podnosi się. Zazwyczaj wytwarza się ropień, który przebija do przedsionka pochwy, po czym ostre objawy ustępują.

Wbrew dawniejszym zapatrywaniom pochwa ulega zakażeniu rzeżączko- wemu u kobiet dorosłych tylko wyjątkowo (np. w ciąży i po przekwitaniu). U dziewczynek natomiast, u których-jak już wyżej wspominano – nabłonek śluzówki pochwy jest cienki i delikatny, zapalenie tego typu trafia się Kobieta doznaje uczucia palenia i bólu w dolnej części pochwy i u wejścia do niej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie – medycyna
Tagi
Żel kamuflujący dom opieki katowice : http://zapiecek.biz/dom-opieki-dla-osob-starszych-zapiecek/ okulista dziecięcy w poznaniu