POLIP ŚLUZOWY MAGICY

Teoria ta ma jednak tę stabą stronę, ze przyjmuje z reguły równomierne zluszczanie się uległej martwicy śluzówki podczas miesiączki, podczas gdy właśnie regułą jest miesiączkowanie poszczególnych części śluzówki macicy po kolei, a nie równocześnie.

W odróżnieniu od polipów śluzowych macicy nazwą polypus fibrosus (polipa włóknistego) określamy podśluzowe mięśniaki macicy, mające szypułę i będące w trakcie wydalania ich do pochwy.

Schorzeniem o zupełnie odmiennej etiologii jest tzw. polip łożyskowy (polypus placentaris). Twór ten występuje zawsze pojedynczo, a powstaje wskutek zatrzymania cząstki łożyska po porodzie lub po poronieniu. Prowadzi to do krwawień, których przyczyną jest niedostateczne zwijanie się macicy w miejscu zajętym przez polipa oraz częściowe oddzielanie się zatrzymanych cząstek utkania łożyskowego. Krew gromadząca się w skrzepach na powierzchni polipa może wypełnić stopniowo całą jamę macicy.

Objawy i rozpoznanie. Polipom śluzowym towarzyszą z reguły krwawienia i uplawy. Krwawienia mają zwykle charakter urazowych i występują po stosunkach płciowych, po badaniu, po przepłukiwaniu pochwy. Mogą jednak występować i przy oddawaniu stolca. W każdym razie krwawienia te mają charakter nieregularnych, nie związanych z miesiączką. Mogą być one nieraz tak silne, że stanowią poważne niebezpieczeństwo dla chorej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie – medycyna
Tagi
http://madrzy-rodzice.pl/2017/11/jak-samodzielnie-zrobic-pluszaka-dla-dziecka-porady-i-wskazowki/ Małe gadżety reklamowe upominki reklamowe Poznań